• Vznik Lepaute

    Lepaute založil Jean‑André Lepaute, hodinár na dvore Ľudovíta XV., ktorý vytvoril presné hodinky pre väčšinu observatórií a kráľovských sídiel v Európe. Prišiel s mnohými inováciami, ktoré sa uplatnili v oblastiach ako astronómia a námorná optika.

    V roku 1780 napríklad vynašiel prvé horizontálne hodiny s paralelným mechanizmom. Spoločnosť Lepaute potom po druhej svetovej vojne expandovala na elektroniku. CGE získala túto oblasť činnosti v roku 1960.

    Story

  • Zmluva na osvetlenie a kúrenie drevom v Palais Bourbon

    Mestské osvetlenie sa práve rozvíjalo, keď bol Maison Jean et Chabrié založený a spoločnosť získala zákazku na poskytovanie sviečok na osvetlenie a dreva na kúrenie pre Palais Bourbon, sídlo Assemblée Nationale v Paríži. Koncom storočia sa do spoločnosti pripojil inžinier Albert Bouchon, ktorý sa potom zmenil na Mors Jean & Bouchon a neskôr zamestnal André Citroëna.

    Story
  • Vytvorenie Compagnie Générale d’Électricité (CGE)

    Pierre Azaria založil CGE, holdingovú spoločnosť pôsobiacu v priemyselných prevádzkach a energetických spoločnostiach. O pätnásť rokov neskôr sa CGE stalo CGEE – predchodcom Cegelecu.

    Story

  • Elektrifikácia vidieka

    Po konflikte 1. svetovej vojny bolo potrebné všetko prestavať. Pod vedením francúzskej vlády bolo od roku 1919 na elektrinu pripojených 7 000 vidieckych domov. V tom istom roku sa vo Švédsku Emil Lundgren rozhodol založiť spoločnosť špecializujúcu sa na elektrické systémy. V 20. rokoch 20. storočia vznikli aj spoločnosti Garczynski-Traploir a Fournié-Grospaud.

    Story
  • Priemyselný rozvoj

    Modernosť, nová výstavba a priemyselný rozvoj boli hybnými silami 50. rokov vo Francúzsku, ako aj vo zvyšku Európy. Napríklad v Rumunsku novovytvorený TIAB viedol v sektore infraštruktúry a služieb. V znamení čerstvej dynamiky prebiehala aj výstavba jadrového priemyslu vďaka SDEL, Tunzini, Comsip Entreprise a G+H.

    Obchod sa zvýšil a spoločnosti teraz systematicky hľadali perspektívy v zahraničí; CGEE si preto vybudovalo zastúpenie v Južnej Amerike, Afrike a Portugalsku.

    Story
  • Vytvorenie GTIE

    Začiatkom 70. rokov 20. storočia prešiel trh s elektroinštaláciou zásadnou zmenou. CGEE sa zlúčila s elektrickými divíziami Alsthom a SGE – z ktorých sa stala VINCI – a vytvorili CGEE Alsthom.

    Spoločnosť Lepaute, ktorú založil hodinár na dvore Ľudovíta XV. a tvorca veľkých verejných hodín tej doby, sa tiež pripojila k CGEE Alsthom.

    Spoločnosti Mors, Jean et Bouchon, Garczynski-Traploir a Fournié-Grospaud sa spojili a vytvorili skupinu, ktorá sa v roku 1984 stala GTIE.

    Story
  • Vytvorenie skupinových značiek

    Boli založené telekomunikačné značky Axians a Graniou. Čoskoro nasledovali Actemium, Citeos, Omexom a Opteor. GTIE, aj keď naďalej plne slúži svojim lokálnym klientom, si pre niektoré svoje podniky zvolila aj globálny prístup.

    Story

  • Vytvorenie skupiny VINCI

    Keď sa SGE a GTM v roku 2000 zlúčili a vytvorili VINCI, GTIE pohltila termomechanické obchodné jednotky skupiny (Lefort-Francheteau, Tunzini, G+H a TPI).

    V prvej dekáde nového tisícročia rozšírila spoločnosť GTIE vývoj do nových krajín: Švédsko, Španielsko, východná Európa, Portugalsko, Švajčiarsko a Taliansko.

    Siete Axians a Actemium sa rozrástli v Holandsku, Nemecku, Belgicku a na Slovensku.

    Story
  • Vytvorenie VINCI Energies


    GTIE používa názov VINCI Energies ako dcérska spoločnosť VINCI.

    Story
  • Mezinárodní expanze a vytvoření VINCI Facilities

    Akvizice Cegelecu posílila vedoucí pozici VINCI Energies – významná událost, která umožnila skupině posílit její mezinárodní přítomnost. Současně společnost VINCI pověřila společnost všemi činnostmi správy budov a komerční údržby skupiny.

    Spojení těchto dříve roztříštěných obchodních linií dalo nový impuls. S příchodem Faceo, historicky spojeného s Cegelecem, se tyto aktivity spojily pod značku VINCI Facilities, která působí ve 20 zemích Evropy.

    Story
  • Diverzifikácia našich ICT aktivít

    Spoločnosť VINCI Energies sa rok čo rok naďalej rozvíjala – prostredníctvom organického rastu aj presadzovaním silnej akvizičnej politiky. Akvizícia spoločnosti Imtech ICT, špecialistu na informačné a komunikačné technológie pôsobiaceho vo viacerých európskych krajinách, a spoločnosti Electrix, významného hráča v infraštruktúre prenosu a distribúcie elektriny v Oceánii v októbri 2014, je v súlade s „multilokálnym“ postavením spoločnosti VINCI Energies. .

    Story
  • Významné akvizície v Škandinávii, USA a Singapure

    VINCI Energies pokračovala v internacionalizácii, akvizíciou Infratek a Eitech v Škandinávii, PrimeLine Utility Services v USA a Wah Loon v Singapure. Tieto spoločnosti dopĺňajú odbornosť spoločnosti VINCI Energies v oblasti inžinierstva, výstavby a údržby sietí na prenos a distribúciu elektriny a zásobovania mestským plynom, ako aj výstavby centier na spracovanie údajov.

    Story
  • Medzinárodná spoločnosť

    Prvýkrát vo svojej histórii spoločnosť VINCI Energies vytvorila väčšinu svojich príjmov – 55 % - mimo Francúzska.

    Táto vzostupná dynamika pokračovala akvizíciami SISTEM Melesur Energía a SISTEM Infraestructuras y Operaciones EPC v Španielsku, OFM Group a Converse Energy Projects v Nemecku a Transelec Common Inc v Kanade.

    Story